86 Vueton (Verón) PES 2009
| Name | Vueton |
|---|---|
| Real Name | Verón |
| Full Name | Juan Sebastián Verón |
| ID | 67274 |
| Real ID | 1738 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Denmark |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 1409 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
61
Defence
82
Body Balance
80
Stamina
74
Top Speed
74
Acceleration
75
Response
73
Agility
84
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
90
Short Pass Accuracy
85
Short Pass Speed
93
Long Pass Accuracy
88
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
91
Shot Power
77
Shot Technique
83
Free Kick Accuracy
88
Swerve
75
Header
71
Jump
93
Technique
72
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
86
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Tactical Dribbling
- Playmaking
- Passing
- Shooting from Distance
- Centre
- One-Touch Pass
- Outside of the Boot
| Name | Vueton |
|---|---|
| Real Name | Verón |
| Full Name | Juan Sebastián Verón |
| ID | 67274 |
| Real ID | 1738 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Denmark |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 1409 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
