67 Wijnaldum PES 2008
| Name | Wijnaldum |
|---|---|
| Full Name | Georginio Wijnaldum |
| ID | 36288 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Feyenoord |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 16 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 66kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
56
Defence
67
Body Balance
78
Stamina
80
Top Speed
77
Acceleration
71
Response
76
Agility
75
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
75
Shot Power
60
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
65
Swerve
63
Header
73
Jump
76
Technique
67
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Wijnaldum |
|---|---|
| Full Name | Georginio Wijnaldum |
| ID | 36288 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Feyenoord |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 16 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 66kg |
| Shirt Number | 25 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
