62 Wisgerhof PES 2010
| Name | Wisgerhof |
|---|---|
| Full Name | Peter Wisgerhof |
| ID | 6304 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | FC Twente |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 4 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
74
Defence
83
Body Balance
78
Stamina
74
Top Speed
79
Acceleration
71
Response
77
Agility
72
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
77
Shot Power
63
Shot Technique
52
Free Kick Accuracy
53
Swerve
78
Header
73
Jump
71
Technique
69
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
7
Condition
Skills
| Name | Wisgerhof |
|---|---|
| Full Name | Peter Wisgerhof |
| ID | 6304 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | FC Twente |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 4 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
