69 Xapta PES 2008
| Name | Xapta |
|---|---|
| ID | 101001 |
| Real ID | 35465 |
| Nationality | Angola |
| Club | Free Agent |
| National Team | Angola |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
35
Defence
79
Body Balance
78
Stamina
83
Top Speed
80
Acceleration
76
Response
75
Agility
74
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
64
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
80
Shot Power
66
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
65
Swerve
76
Header
79
Jump
72
Technique
75
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Xapta |
|---|---|
| ID | 101001 |
| Real ID | 35465 |
| Nationality | Angola |
| Club | Free Agent |
| National Team | Angola |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
