68 Xapta PES 2010
| Name | Xapta |
|---|---|
| ID | 101001 |
| Real ID | 35465 |
| Nationality | Angola |
| Club | Free Agent |
| National Team | Angola |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
58
Attack
67
Defence
72
Body Balance
84
Stamina
79
Top Speed
83
Acceleration
77
Response
80
Agility
78
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
73
Shot Power
65
Shot Technique
67
Free Kick Accuracy
68
Swerve
76
Header
79
Jump
72
Technique
65
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Xapta |
|---|---|
| ID | 101001 |
| Real ID | 35465 |
| Nationality | Angola |
| Club | Free Agent |
| National Team | Angola |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
