93 Yalem PES 2008
| Name | Yalem |
|---|---|
| ID | 68742 |
| Real ID | 3206 |
| Nationality | Russia |
| Club | Masterleague Hide1 |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
99
Defence
78
Body Balance
65
Stamina
56
Top Speed
66
Acceleration
99
Response
84
Agility
49
Dribble Accuracy
49
Dribble Speed
55
Short Pass Accuracy
49
Short Pass Speed
54
Long Pass Accuracy
57
Long Pass Speed
43
Shot Accuracy
75
Shot Power
40
Shot Technique
47
Free Kick Accuracy
45
Swerve
45
Header
78
Jump
55
Technique
60
Aggression
82
Mentality
97
GK Skills
80
Team Work
8
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Penalty Stopper
- 1-on-1 Stopper
| Name | Yalem |
|---|---|
| ID | 68742 |
| Real ID | 3206 |
| Nationality | Russia |
| Club | Masterleague Hide1 |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 8 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
