62 Yaser Yildiz PES 2009
| Name | Yaser Yildiz |
|---|---|
| ID | 38249 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray A.S. |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
35
Defence
73
Body Balance
77
Stamina
75
Top Speed
76
Acceleration
76
Response
73
Agility
72
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
64
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
73
Shot Power
76
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
55
Swerve
68
Header
71
Jump
74
Technique
78
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
| Name | Yaser Yildiz |
|---|---|
| ID | 38249 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray A.S. |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 17 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
