66 Yaser Yildiz PES 2010
| Name | Yaser Yildiz |
|---|---|
| ID | 38249 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 74kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
44
Defence
73
Body Balance
77
Stamina
75
Top Speed
82
Acceleration
76
Response
73
Agility
76
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
80
Shot Power
75
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
66
Swerve
68
Header
71
Jump
83
Technique
78
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
3
Condition
Skills
- Scoring
| Name | Yaser Yildiz |
|---|---|
| ID | 38249 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 74kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players