73 Yepel PES 2009
| Name | Yepel |
|---|---|
| Full Name | Mario Yepes |
| ID | 67137 |
| Real ID | 1601 |
| Nationality | Colombia |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 187cm |
| Weight | 79kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
59
Attack
86
Defence
81
Body Balance
81
Stamina
73
Top Speed
73
Acceleration
79
Response
67
Agility
72
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
78
Shot Power
67
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
70
Swerve
80
Header
83
Jump
77
Technique
60
Aggression
81
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Sliding Tackle
- Covering
- Defensive Control
| Name | Yepel |
|---|---|
| Full Name | Mario Yepes |
| ID | 67137 |
| Real ID | 1601 |
| Nationality | Colombia |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 187cm |
| Weight | 79kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players