76 Yorke PES 2008
| Name | Yorke |
|---|---|
| ID | 1882 |
| Nationality | Trinidad And Tobago |
| Club | Sunderland |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
82
Attack
50
Defence
76
Body Balance
74
Stamina
73
Top Speed
75
Acceleration
82
Response
74
Agility
79
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
80
Shot Accuracy
79
Shot Power
81
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
70
Swerve
86
Header
80
Jump
85
Technique
69
Aggression
76
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Playmaking
| Name | Yorke |
|---|---|
| ID | 1882 |
| Nationality | Trinidad And Tobago |
| Club | Sunderland |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 19 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
