75 Yozulo PES 2010
| Name | Yozulo |
|---|---|
| ID | 71275 |
| Real ID | 5739 |
| Nationality | Nigeria |
| Club | Free Agent |
| National Team | Nigeria |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
70
Defence
82
Body Balance
86
Stamina
81
Top Speed
77
Acceleration
75
Response
72
Agility
75
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
78
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
75
Header
83
Jump
74
Technique
65
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition
Skills
- S07 Man Marking
- Centre
| Name | Yozulo |
|---|---|
| ID | 71275 |
| Real ID | 5739 |
| Nationality | Nigeria |
| Club | Free Agent |
| National Team | Nigeria |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 73kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
