83 Zalayeta PES 2008
| Name | Zalayeta |
|---|---|
| Full Name | Marcelo Zalayeta |
| ID | 1728 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Napoli |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 89kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
33
Defence
86
Body Balance
84
Stamina
82
Top Speed
82
Acceleration
78
Response
78
Agility
79
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
83
Shot Accuracy
82
Shot Power
83
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
66
Swerve
84
Header
84
Jump
84
Technique
78
Aggression
81
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
| Name | Zalayeta |
|---|---|
| Full Name | Marcelo Zalayeta |
| ID | 1728 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Napoli |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 89kg |
| Shirt Number | 25 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
