84 Zamaellia PES 2010
| Name | Zamaellia |
|---|---|
| Full Name | Marcelo Zalayeta |
| ID | 67264 |
| Real ID | 1728 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 89kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
81
Attack
33
Defence
86
Body Balance
82
Stamina
84
Top Speed
82
Acceleration
80
Response
78
Agility
79
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
82
Shot Accuracy
82
Shot Power
83
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
66
Swerve
84
Header
84
Jump
84
Technique
78
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
5
Condition
Skills
- S21 Super Sub
- Tactical Dribbling
| Name | Zamaellia |
|---|---|
| Full Name | Marcelo Zalayeta |
| ID | 67264 |
| Real ID | 1728 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 89kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players