72 Zamora PES 2008
| Name | Zamora |
|---|---|
| Full Name | Bobby Zamora |
| ID | 5447 |
| Nationality | England |
| Club | West Ham United |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
39
Defence
80
Body Balance
82
Stamina
75
Top Speed
80
Acceleration
82
Response
79
Agility
79
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
77
Shot Power
85
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
60
Swerve
72
Header
79
Jump
75
Technique
84
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
| Name | Zamora |
|---|---|
| Full Name | Bobby Zamora |
| ID | 5447 |
| Nationality | England |
| Club | West Ham United |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 25 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
