76 Zamora PES 2009
| Name | Zamora |
|---|---|
| Full Name | Bobby Zamora |
| ID | 5447 |
| Nationality | England |
| Club | West London White |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
79
Attack
39
Defence
80
Body Balance
75
Stamina
82
Top Speed
80
Acceleration
82
Response
77
Agility
82
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
77
Shot Power
85
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
60
Swerve
76
Header
79
Jump
80
Technique
84
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Tactical Dribbling
| Name | Zamora |
|---|---|
| Full Name | Bobby Zamora |
| ID | 5447 |
| Nationality | England |
| Club | West London White |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
