66 Zanka PES 2008
| Name | Zanka |
|---|---|
| Full Name | Mathias Jørgensen |
| ID | 36807 |
| Nationality | Denmark |
| Club | F.C. Copenhagen |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
44
Attack
65
Defence
80
Body Balance
76
Stamina
73
Top Speed
73
Acceleration
69
Response
66
Agility
71
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
63
Long Pass Speed
52
Shot Accuracy
76
Shot Power
54
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
51
Swerve
67
Header
74
Jump
68
Technique
63
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Sliding Tackle
| Name | Zanka |
|---|---|
| Full Name | Mathias Jørgensen |
| ID | 36807 |
| Nationality | Denmark |
| Club | F.C. Copenhagen |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 25 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
