71 Zanka PES 2009
| Name | Zanka |
|---|---|
| Full Name | Mathias Jørgensen |
| ID | 36807 |
| Nationality | Denmark |
| Club | F.C. Copenhagen |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
50
Attack
69
Defence
81
Body Balance
81
Stamina
76
Top Speed
74
Acceleration
73
Response
67
Agility
73
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
54
Shot Accuracy
76
Shot Power
56
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
51
Swerve
68
Header
77
Jump
71
Technique
63
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Sliding Tackle
| Name | Zanka |
|---|---|
| Full Name | Mathias Jørgensen |
| ID | 36807 |
| Nationality | Denmark |
| Club | F.C. Copenhagen |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 25 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
