68 Zuiverloon PES 2009
| Name | Zuiverloon |
|---|---|
| Full Name | Gianni Zuiverloon |
| ID | 30044 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | West Midlands Stripes |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
67
Defence
78
Body Balance
80
Stamina
80
Top Speed
78
Acceleration
69
Response
75
Agility
75
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
52
Shot Accuracy
76
Shot Power
60
Shot Technique
52
Free Kick Accuracy
50
Swerve
73
Header
81
Jump
75
Technique
72
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Zuiverloon |
|---|---|
| Full Name | Gianni Zuiverloon |
| ID | 30044 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | West Midlands Stripes |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 22 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
