73 Zuniga PES 2008
| Name | Zuniga |
|---|---|
| Full Name | Juan Camilo Zúñiga |
| ID | 36704 |
| Nationality | Colombia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Colombia |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
58
Defence
70
Body Balance
80
Stamina
78
Top Speed
79
Acceleration
67
Response
79
Agility
85
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
75
Shot Power
60
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
65
Swerve
62
Header
72
Jump
82
Technique
69
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
61
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Zuniga |
|---|---|
| Full Name | Juan Camilo Zúñiga |
| ID | 36704 |
| Nationality | Colombia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Colombia |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 72kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
