76 Zuniga PES 2010
| Name | Zuniga |
|---|---|
| Full Name | Juan Camilo Zúñiga |
| ID | 36704 |
| Nationality | Colombia |
| Club | S.S.C. Napoli |
| National Team | Colombia |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
73
Defence
77
Body Balance
85
Stamina
85
Top Speed
86
Acceleration
78
Response
83
Agility
82
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
75
Shot Power
60
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
65
Swerve
73
Header
75
Jump
82
Technique
70
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition
Skills
- S07 Man Marking
- Dribbling
| Name | Zuniga |
|---|---|
| Full Name | Juan Camilo Zúñiga |
| ID | 36704 |
| Nationality | Colombia |
| Club | S.S.C. Napoli |
| National Team | Colombia |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 16 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

