74 Abe PES 2008
| Name | Abe |
|---|---|
| Full Name | Yuki Abe |
| ID | 72 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 77kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
73
Defence
76
Body Balance
74
Stamina
85
Top Speed
75
Acceleration
79
Response
74
Agility
75
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
83
Shot Power
74
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
88
Swerve
84
Header
77
Jump
76
Technique
70
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
- Marking
- Covering
| Name | Abe |
|---|---|
| Full Name | Yuki Abe |
| ID | 72 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 77kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
