72 Abe PES 2009
| Name | Abe |
|---|---|
| Full Name | Yuki Abe |
| ID | 72 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 77kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
72
Defence
76
Body Balance
81
Stamina
75
Top Speed
76
Acceleration
78
Response
74
Agility
72
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
76
Shot Power
74
Shot Technique
83
Free Kick Accuracy
86
Swerve
82
Header
79
Jump
76
Technique
68
Aggression
77
Mentality
50
GK Skills
83
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Penalties
- Marking
- Covering
| Name | Abe |
|---|---|
| Full Name | Yuki Abe |
| ID | 72 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 77kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
