70 Abe PES 2010
| Name | Abe |
|---|---|
| Full Name | Yuki Abe |
| ID | 72 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 77kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
72
Defence
75
Body Balance
80
Stamina
75
Top Speed
76
Acceleration
78
Response
76
Agility
72
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
76
Shot Power
74
Shot Technique
76
Free Kick Accuracy
83
Swerve
82
Header
79
Jump
76
Technique
63
Aggression
77
Mentality
50
GK Skills
81
Team Work
7
Condition
Skills
- S07 Man Marking
- S09 Covering
| Name | Abe |
|---|---|
| Full Name | Yuki Abe |
| ID | 72 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 77kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
