85 Adebayor PES 2009
| Name | Adebayor |
|---|---|
| Full Name | Emmanuel Adebayor |
| ID | 7834 |
| Nationality | Togo |
| Club | North London |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
89
Attack
40
Defence
86
Body Balance
83
Stamina
87
Top Speed
85
Acceleration
83
Response
77
Agility
85
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
80
Shot Accuracy
78
Shot Power
85
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
62
Swerve
81
Header
91
Jump
86
Technique
80
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
83
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
- Post Player
- Side
- Outside of the Boot
| Name | Adebayor |
|---|---|
| Full Name | Emmanuel Adebayor |
| ID | 7834 |
| Nationality | Togo |
| Club | North London |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 25 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
