85 Azanimeil (E. Adebayor) PES 2010
| Name | Azanimeil |
|---|---|
| Real Name | E. Adebayor |
| Full Name | Emmanuel Adebayor |
| ID | 73370 |
| Real ID | 7834 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 76kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
88
Attack
40
Defence
86
Body Balance
86
Stamina
87
Top Speed
78
Acceleration
83
Response
77
Agility
85
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
83
Shot Accuracy
78
Shot Power
85
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
62
Swerve
81
Header
91
Jump
85
Technique
84
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
4
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- S14 Quick Turn
- S20 Scooping
- Tactical Dribbling
- Scoring
- Post Player
- DF Positioning
- Side
| Name | Azanimeil |
|---|---|
| Real Name | E. Adebayor |
| Full Name | Emmanuel Adebayor |
| ID | 73370 |
| Real ID | 7834 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 76kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
