81 Adriano PES 2008
| Name | Adriano |
|---|---|
| ID | 30238 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Sevilla FC |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
58
Defence
74
Body Balance
85
Stamina
82
Top Speed
82
Acceleration
72
Response
82
Agility
82
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
81
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
78
Shot Power
76
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
76
Swerve
62
Header
77
Jump
76
Technique
83
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Side
| Name | Adriano |
|---|---|
| ID | 30238 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Sevilla FC |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 6 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
