84 Adriano PES 2010
| Name | Adriano |
|---|---|
| ID | 30238 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Sevilla F.C. |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
65
Defence
76
Body Balance
86
Stamina
84
Top Speed
85
Acceleration
78
Response
86
Agility
86
Dribble Accuracy
86
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
81
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
75
Shot Power
76
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
76
Swerve
62
Header
77
Jump
76
Technique
85
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
83
Team Work
5
Condition
Skills
- P11 Cut Back Pass
- Dribbling
- Side
| Name | Adriano |
|---|---|
| ID | 30238 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Sevilla F.C. |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 6 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
