82 Adriano PES 2009
| Name | Adriano |
|---|---|
| ID | 30238 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Sev Blanco |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
60
Defence
76
Body Balance
84
Stamina
85
Top Speed
84
Acceleration
73
Response
82
Agility
85
Dribble Accuracy
84
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
81
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
75
Shot Power
76
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
76
Swerve
62
Header
77
Jump
76
Technique
83
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Side
| Name | Adriano |
|---|---|
| ID | 30238 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Sev Blanco |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 6 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
