91 Aguero PES 2009
| Name | Aguero |
|---|---|
| Full Name | Sergio Agüero |
| ID | 33702 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Mad Rojo/Blanco |
| National Team | Argentina |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
91
Attack
33
Defence
85
Body Balance
82
Stamina
90
Top Speed
93
Acceleration
88
Response
92
Agility
89
Dribble Accuracy
90
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
84
Shot Accuracy
84
Shot Power
86
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
72
Swerve
83
Header
90
Jump
84
Technique
90
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- One-Touch Pass
- Outside of the Boot
| Name | Aguero |
|---|---|
| Full Name | Sergio Agüero |
| ID | 33702 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Mad Rojo/Blanco |
| National Team | Argentina |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 10 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

