93 Aguero PES 2010
| Name | Aguero |
|---|---|
| Full Name | Sergio Agüero |
| ID | 33702 |
| Nationality | Argentina |
| Club | C. Atlético Madrid |
| National Team | Argentina |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
88
Attack
33
Defence
85
Body Balance
82
Stamina
93
Top Speed
98
Acceleration
88
Response
92
Agility
89
Dribble Accuracy
90
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
88
Shot Accuracy
84
Shot Power
86
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
72
Swerve
83
Header
94
Jump
88
Technique
92
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
4
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- S19 Quick Scissors Dribble
- S20 Scooping
- Dribbling
- Positioning
- Scoring
| Name | Aguero |
|---|---|
| Full Name | Sergio Agüero |
| ID | 33702 |
| Nationality | Argentina |
| Club | C. Atlético Madrid |
| National Team | Argentina |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 10 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

