81 Andy Cole PES 2008
| Name | Andy Cole |
|---|---|
| ID | 818 |
| Nationality | England |
| Club | Sunderland |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 36 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
84
Attack
36
Defence
84
Body Balance
82
Stamina
76
Top Speed
81
Acceleration
90
Response
77
Agility
75
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
87
Shot Accuracy
81
Shot Power
88
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
87
Header
82
Jump
83
Technique
92
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- Scoring
- One-Touch Pass
| Name | Andy Cole |
|---|---|
| ID | 818 |
| Nationality | England |
| Club | Sunderland |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 36 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 20 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
