83 Andy Scolme PES 2010
| Name | Andy Scolme |
|---|---|
| ID | 66354 |
| Real ID | 818 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 81kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
87
Attack
36
Defence
82
Body Balance
78
Stamina
82
Top Speed
84
Acceleration
90
Response
80
Agility
78
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
85
Shot Accuracy
81
Shot Power
91
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
88
Header
86
Jump
83
Technique
89
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
4
Condition
Skills
- S01 Reaction
- S06 Outside Curve
- Scoring
| Name | Andy Scolme |
|---|---|
| ID | 66354 |
| Real ID | 818 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 81kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players