80 Andy Scolme PES 2009
| Name | Andy Scolme |
|---|---|
| ID | 66354 |
| Real ID | 818 |
| Nationality | England |
| Club | Poland |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 37 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 1408 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
36
Defence
82
Body Balance
73
Stamina
80
Top Speed
78
Acceleration
88
Response
74
Agility
75
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
85
Shot Accuracy
81
Shot Power
88
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
87
Header
82
Jump
83
Technique
89
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Reaction
- Scoring
- One-Touch Pass
- Outside of the Boot
| Name | Andy Scolme |
|---|---|
| ID | 66354 |
| Real ID | 818 |
| Nationality | England |
| Club | Poland |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 37 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 1408 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
