76 Antonini PES 2009
| Name | Antonini |
|---|---|
| Full Name | Luca Antonini |
| ID | 6612 |
| Nationality | Italy |
| Club | A.C. Milan |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 77 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
56
Defence
77
Body Balance
82
Stamina
82
Top Speed
77
Acceleration
72
Response
78
Agility
80
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
75
Shot Power
65
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
66
Swerve
65
Header
74
Jump
77
Technique
75
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Side
| Name | Antonini |
|---|---|
| Full Name | Luca Antonini |
| ID | 6612 |
| Nationality | Italy |
| Club | A.C. Milan |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 77 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
