76 Antonini PES 2010
| Name | Antonini |
|---|---|
| Full Name | Luca Antonini |
| ID | 6612 |
| Nationality | Italy |
| Club | A.C. Milan |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 77 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
65
Defence
76
Body Balance
82
Stamina
81
Top Speed
80
Acceleration
75
Response
78
Agility
81
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
79
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
75
Shot Power
65
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
73
Swerve
68
Header
76
Jump
78
Technique
78
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
5
Condition
Skills
- Side
| Name | Antonini |
|---|---|
| Full Name | Luca Antonini |
| ID | 6612 |
| Nationality | Italy |
| Club | A.C. Milan |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 77 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
