76 Arbeloa PES 2010
| Name | Arbeloa |
|---|---|
| Full Name | Álvaro Arbeloa |
| ID | 9376 |
| Nationality | Spain |
| Club | Real Madrid C.F. |
| National Team | Spain |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
75
Defence
77
Body Balance
80
Stamina
85
Top Speed
85
Acceleration
75
Response
73
Agility
73
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
73
Shot Power
64
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
62
Swerve
72
Header
76
Jump
74
Technique
69
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
6
Condition
Skills
| Name | Arbeloa |
|---|---|
| Full Name | Álvaro Arbeloa |
| ID | 9376 |
| Nationality | Spain |
| Club | Real Madrid C.F. |
| National Team | Spain |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 2 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

