68 Armand Traoré PES 2008
| Name | Armand Traoré |
|---|---|
| Full Name | Armand Traoré |
| ID | 35184 |
| Nationality | France |
| Club | Arsenal |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 30 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
58
Attack
63
Defence
75
Body Balance
80
Stamina
79
Top Speed
76
Acceleration
68
Response
74
Agility
70
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
72
Shot Power
63
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
57
Swerve
70
Header
78
Jump
70
Technique
60
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Armand Traoré |
|---|---|
| Full Name | Armand Traoré |
| ID | 35184 |
| Nationality | France |
| Club | Arsenal |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 30 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
