76 Armand Traore PES 2010
| Name | Armand Traore |
|---|---|
| Full Name | Armand Traoré |
| ID | 35184 |
| Nationality | France |
| Club | North London |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 30 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
64
Defence
76
Body Balance
79
Stamina
90
Top Speed
89
Acceleration
75
Response
76
Agility
77
Dribble Accuracy
86
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
72
Shot Power
63
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
63
Swerve
68
Header
81
Jump
77
Technique
70
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Armand Traore |
|---|---|
| Full Name | Armand Traoré |
| ID | 35184 |
| Nationality | France |
| Club | North London |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 30 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
