75 Armand Traore PES 2009
| Name | Armand Traore |
|---|---|
| Full Name | Armand Traoré |
| ID | 35184 |
| Nationality | France |
| Club | Pompy |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 30 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
61
Defence
75
Body Balance
79
Stamina
92
Top Speed
90
Acceleration
68
Response
74
Agility
77
Dribble Accuracy
86
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
72
Shot Power
63
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
57
Swerve
68
Header
81
Jump
77
Technique
60
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Armand Traore |
|---|---|
| Full Name | Armand Traoré |
| ID | 35184 |
| Nationality | France |
| Club | Pompy |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 30 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
