57 Arnautovic PES 2008
| Name | Arnautovic |
|---|---|
| Full Name | Marko Arnautović |
| ID | 34813 |
| Nationality | Austria |
| Club | FC Twente |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 21 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
33
Defence
68
Body Balance
75
Stamina
76
Top Speed
76
Acceleration
74
Response
74
Agility
73
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
62
Short Pass Speed
61
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
72
Shot Power
66
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
55
Swerve
63
Header
73
Jump
74
Technique
74
Aggression
61
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Arnautovic |
|---|---|
| Full Name | Marko Arnautović |
| ID | 34813 |
| Nationality | Austria |
| Club | FC Twente |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 21 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
