70 Arnautovic PES 2010
| Name | Arnautovic |
|---|---|
| Full Name | Marko Arnautović |
| ID | 34813 |
| Nationality | Austria |
| Club | Inter |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 89 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
33
Defence
83
Body Balance
75
Stamina
78
Top Speed
73
Acceleration
74
Response
77
Agility
82
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
61
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
74
Shot Power
78
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
62
Swerve
68
Header
74
Jump
84
Technique
77
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- P05 Trickster
| Name | Arnautovic |
|---|---|
| Full Name | Marko Arnautović |
| ID | 34813 |
| Nationality | Austria |
| Club | Inter |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 89 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
