55 Barda PES 2008
| Name | Barda |
|---|---|
| Full Name | Elyaniv Barda |
| ID | 36037 |
| Nationality | Israel |
| Club | Free Agent |
| National Team | Israel |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
31
Defence
68
Body Balance
70
Stamina
75
Top Speed
72
Acceleration
70
Response
72
Agility
68
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
63
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
62
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
72
Shot Power
64
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
60
Swerve
66
Header
77
Jump
68
Technique
72
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Barda |
|---|---|
| Full Name | Elyaniv Barda |
| ID | 36037 |
| Nationality | Israel |
| Club | Free Agent |
| National Team | Israel |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
