67 Barda PES 2009
| Name | Barda |
|---|---|
| Full Name | Elyaniv Barda |
| ID | 36037 |
| Nationality | Israel |
| Club | Free Agent |
| National Team | Israel |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
35
Defence
73
Body Balance
75
Stamina
79
Top Speed
77
Acceleration
78
Response
76
Agility
75
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
76
Shot Power
76
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
66
Swerve
75
Header
77
Jump
75
Technique
75
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
| Name | Barda |
|---|---|
| Full Name | Elyaniv Barda |
| ID | 36037 |
| Nationality | Israel |
| Club | Free Agent |
| National Team | Israel |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 70kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
