69 Barda PES 2010
| Name | Barda |
|---|---|
| Full Name | Elyaniv Barda |
| ID | 36037 |
| Nationality | Israel |
| Club | Free Agent |
| National Team | Israel |
| Position | SS |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
35
Defence
74
Body Balance
75
Stamina
79
Top Speed
77
Acceleration
76
Response
76
Agility
77
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
76
Shot Power
75
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
73
Swerve
75
Header
77
Jump
75
Technique
75
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition
Skills
- Scoring
| Name | Barda |
|---|---|
| Full Name | Elyaniv Barda |
| ID | 36037 |
| Nationality | Israel |
| Club | Free Agent |
| National Team | Israel |
| Position | SS |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 70kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
