62 Braszczykowski PES 2008
| Name | Braszczykowski |
|---|---|
| Full Name | Jakub Błaszczykowski |
| ID | 35535 |
| Nationality | Poland |
| Club | Free Agent |
| National Team | Poland |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 69kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
69
Defence
70
Body Balance
77
Stamina
75
Top Speed
65
Acceleration
73
Response
69
Agility
76
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
73
Shot Power
72
Shot Technique
71
Free Kick Accuracy
72
Swerve
65
Header
73
Jump
74
Technique
67
Aggression
65
Mentality
77
GK Skills
76
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Braszczykowski |
|---|---|
| Full Name | Jakub Błaszczykowski |
| ID | 35535 |
| Nationality | Poland |
| Club | Free Agent |
| National Team | Poland |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 69kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
