78 Braszczykowski PES 2010
| Name | Braszczykowski |
|---|---|
| Full Name | Jakub Błaszczykowski |
| ID | 35535 |
| Nationality | Poland |
| Club | Free Agent |
| National Team | Poland |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 71kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
59
Defence
75
Body Balance
76
Stamina
85
Top Speed
88
Acceleration
69
Response
83
Agility
83
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
83
Shot Power
75
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
65
Swerve
63
Header
69
Jump
82
Technique
80
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- Dribbling
| Name | Braszczykowski |
|---|---|
| Full Name | Jakub Błaszczykowski |
| ID | 35535 |
| Nationality | Poland |
| Club | Free Agent |
| National Team | Poland |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 71kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
