70 Braszczykowski PES 2009
| Name | Braszczykowski |
|---|---|
| Full Name | Jakub Błaszczykowski |
| ID | 35535 |
| Nationality | Poland |
| Club | Free Agent |
| National Team | Poland |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 71kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
59
Defence
68
Body Balance
76
Stamina
80
Top Speed
82
Acceleration
69
Response
79
Agility
83
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
73
Shot Power
68
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
65
Swerve
63
Header
69
Jump
76
Technique
75
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Outside of the Boot
| Name | Braszczykowski |
|---|---|
| Full Name | Jakub Błaszczykowski |
| ID | 35535 |
| Nationality | Poland |
| Club | Free Agent |
| National Team | Poland |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 71kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
