71 Cáceres PES 2008
| Name | Cáceres |
|---|---|
| Full Name | Martín Cáceres |
| ID | 36888 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | R.C. Recreativo de Huelva |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 4 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
58
Attack
72
Defence
73
Body Balance
77
Stamina
83
Top Speed
77
Acceleration
77
Response
77
Agility
69
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
63
Long Pass Accuracy
60
Long Pass Speed
53
Shot Accuracy
72
Shot Power
61
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
53
Swerve
72
Header
83
Jump
70
Technique
62
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Cáceres |
|---|---|
| Full Name | Martín Cáceres |
| ID | 36888 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | R.C. Recreativo de Huelva |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 4 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
