81 M. Caceres PES 2010
| Name | M. Caceres |
|---|---|
| Full Name | Martín Cáceres |
| ID | 36888 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Juventus F.C. |
| National Team | Uruguay |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
79
Defence
80
Body Balance
86
Stamina
83
Top Speed
84
Acceleration
85
Response
78
Agility
72
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
75
Shot Power
63
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
62
Swerve
84
Header
86
Jump
72
Technique
68
Aggression
79
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
5
Condition
Skills
- S07 Man Marking
- S08 Slide Tackle
| Name | M. Caceres |
|---|---|
| Full Name | Martín Cáceres |
| ID | 36888 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Juventus F.C. |
| National Team | Uruguay |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 2 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

