67 Chantôme PES 2008
| Name | Chantôme |
|---|---|
| Full Name | Clément Chantôme |
| ID | 35034 |
| Nationality | France |
| Club | Paris Saint-Germain |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
54
Defence
71
Body Balance
81
Stamina
80
Top Speed
78
Acceleration
73
Response
78
Agility
78
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
72
Shot Power
63
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
65
Swerve
65
Header
73
Jump
78
Technique
70
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Chantôme |
|---|---|
| Full Name | Clément Chantôme |
| ID | 35034 |
| Nationality | France |
| Club | Paris Saint-Germain |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 20 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
